Kas ir Blokķēde?

blokķēdeBlokķēde (blockchain) tika izgudrota 2008. gadā un uz tās bāzes tika izveidota Bitcoin ciparnauda. Tā ir saraksta tipa sistēma ar ierakstiem, kurus dēvē par blokiem. Katrs bloks ir apzīmogots ar laiku un ir saistīts ar iepriekšējo bloku, tāpēc tā ir ļoti droša sistēma. Ja kāds mēģinātu uzlauzt un izmainīt kādu no blokiem, viņam būtu nepieciešams izmainīt arī visus tam sekojošos blokus. Izmainot tikai vienu no blokiem sistēmā ir ļoti viegli atrast, kur ir notikusi šī te izmaiņa.

Blokķēde ļauj no vienas personas pārsūtīt digitālu informāciju otrai. Pašlaik uz tās balstās pamatā tikai kriptovalūtas, taču tikko ir iznākusi arī pirmā spēle, kura ir veidota uz šīs platformas. Šī spēle ir CryptoKitties, kura ļoti ātri guva popularitāti internetā un nu jau par to ir dzirdējuši lielākā daļa cilvēku kriptovalūtu laukā. Spēle balstās uz Ethereum valūtu, kura ir viena no top vadošajām kriptovalūtām aiz Bitcoin.

Blokķēdes žurnāls

Uz blokķēdes balstās visa kriptovalūtu apmaiņa, kā arī uz tās tā tiek uzskaitīta un ir pieejama publiskai apskatei ikvienam. Šajā žurnālā ir iespējams redzēt visus darījumus, kā arī ikviena kriptovalūtu maka kopējo bilanci,  kā arī topu, kurā ir redzami kripto maki, kuros atrodās visvairāk ciparnaudas.

Kriptovalūtu apmaiņa

Veicot darījumus ar kriptovalūtām caur blokķēdi tie ir vienvirziena. Nozīmē to, ka ja noteikts apjoms ir ticis pārskaitīts uz citu maku, tad to atpakaļ vairs nav iespējams atgūt, tāpēc ir ļoti svarīgi pārliecināties par to, ka ir ievadīts pareizais maka numurs un ka adresāts ir īstais, ir bijuši pietiekami daudz gadījumu, kad lielas summas ir aizgājušas nebūtībā, kāda nepareiza burta vai cipara dēļ.  Noteikti esiet uzmanīgi veicot darījumus!

Sekot Kriptovalūtas Twitter:

Leave a Comment